Stājušies spēkā Ādažu novada pašvaldības saistošie noteikumi par mājas (istabas) dzīvnieku turēšanu novadā. Saistošie noteikumi publicēti “Latvijas Vēstnesī” un stājas spēkā 30.06.2022. Ar noteikumiem var iepazīties šeit: https://www.vestnesis.lv/op/
Publicējam arī tabulu, kurā apkopoti visi iedzīvotāju priekšlikumi, kas tika saņemti noteikumu publiskās apspriešanas laikā. Tabulā varat iepazīties ar priekšlikumiem, kā arī ar likumisko pamatojumu, kāpēc tie ir atbalstīti, atbalstīti daļēji vai nav atbalstīti. Tabulu skatīt ŠEIT.
Pieņemtie noteikumi nosaka prasības mājas (istabas) dzīvnieku – suņu un kaķu (turpmāk kopā saukti – mājdzīvnieki) turēšanai, īpašnieku (turētāju) tiesības un pienākumus, klaiņojošu, bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu un agresīvu mājdzīvnieku izķeršanas kārtību, kā arī atbildību par šo noteikumu neievērošanu.
Noteikumi nosaka, ka īpašniekam vai turētājam, papildus normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, ir pienākums: nodrošināt mājdzīvnieku reģistrēšanu, turēšanu un vakcināciju atbilstoši normatīvo aktu prasībām; nepieļaut, ka mājdzīvnieki piemēslo dzīvojamo un sabiedrisko ēku telpas; nodrošināt mājdzīvnieka atstāto ekskrementu savākšanu pastaigā ārpus īpašuma, kurā tas tiek turēts, un izmest savāktos ekskrementus speciālās urnās; nepieļaut mājdzīvnieku atrašanos iestādēs un sabiedriskajās ēkās; nepieļaut mājdzīvnieku atrašanos tādās sabiedrisko pasākumu norises vietās un citās vietās novada administratīvajā teritorijā, kur tas aizliegts ar speciālām zīmēm (piktogrammām); nepieļaut mājdzīvnieku peldināšanu jūras piekrastē – Baltijas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā no 1. jūnija līdz 31. augustam, laikā no plkst. 9.00 līdz 20.00; nepieļaut mājdzīvniekiem bojāt apkārtējo vidi; nekavējoties ziņot pašvaldības policijai par mājdzīvnieka pazušanu; nepieļaut ārpus norobežotās teritorijas suņa bez pavadas un bīstama suņa bez pavadas un uzpurņa atrašanos šādās meža un zaļās zonas teritorijās: bērnu atpūtas un rotaļu laukumos, stadionos un sporta laukumos; izglītības iestāžu un sabiedrisko ēku teritorijās; publiskos dārzos, parkos, skvēros un kapsētās; daudzdzīvokļu māju pagalmos; sporta un aktīvās atpūtas centrā “Zibeņi” (publisku pasākumu laikā); vietās, kur tas aizliegts ar speciālām zīmēm (piktogrammām) vai aizliegums noteikts normatīvajos aktos. Par noteikto prasību neievērošanu vainīgajai personai piemēro normatīvajos aktos noteikto sodu. Pašvaldības policija organizē klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu mājdzīvnieku izķeršanu un nogādāšanu dzīvnieku patversmē. Patversme nodrošina mājdzīvnieku sterilizāciju, ja 14 dienu laikā nav izdevies atrast tā īpašnieku. Izdevumi par mājdzīvnieka noķeršanu, izmitināšanu un aprūpi īpašniekam tiek noteikti atbilstoši patversmes cenrādim, par ko īpašnieks saņem rēķinu. Par ievainotu mājdzīvnieku vai mājdzīvnieka līķi publiskajās vietās, kā arī par klaiņojošu, bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu vai agresīvu dzīvnieku, kas izrāda agresivitātes pazīmes vai uzbrūk cilvēkam vai citam dzīvniekam Ādažu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, jāziņo pašvaldības policijai. Persona, paziņojot par klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu mājdzīvnieku, sniedz savu kontaktinformāciju, kā arī visus viņas rīcībā esošo informāciju par attiecīgā mājdzīvnieka atrašanās vietu, izskatu un uzvedību.
Šo noteikumu ievērošanas kontroli un administratīvā pārkāpuma procesu par pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Pašvaldības policija. Administratīvo pārkāpumu lietas izskata Ādažu novada pašvaldības Administratīvā komisija.