Aicinām paust viedokli par saistošo noteikumu projektu “Izglītojamo pārvadājumu pakalpojumu kārtība Ādažu novada pašvaldībā” līdz 13.decembrim! Noteikumi nosaka vienotu kārtību, kādā izglītojamie saņem autobusa elektroniskās biļetes un vilciena mēnešbiļetes, kādā tiek kompensēti izdevumi par biļešu iegādi, kā arī kādā apmaksā autotransporta izdevumus nokļūšanai uz izglītības iestādi un atpakaļ.
Noteikumu projekts paredz, ka pašvaldība nodrošina izglītojamo autobusa pārvadājuma pakalpojumus Carnikavas pagastā dzīvojošiem Carnikavas pamatskolas izglītojamajiem, ja sabiedriskais transports nav pieejams, un Ādažu novadā deklarētiem speciālo skolu izglītojamajiem pašvaldības domes noteiktajā kārtībā.
Tāpat paredzēts, ka pašvaldība kompensē transporta izdevumus speciālo skolu izglītojamajiem un pamatskolu skolēniem 1.-9. klases vecumā 100 % apmērā, savukārt vidējās izglītības iestāžu 10.-12. klases vai profesionālās vidējās izglītības iestāžu 1.-4. kursa izglītojamajiem – 50 % apmērā.
Pirmreizējie e-taloni tiek izgatavoti un izsniegti bez maksas. Atkārtota e-talona izsniegšanas gadījumā tā saņēmējs apmaksā pārvadātāja noteiktas izmaksas e-talona izgatavošanai.
Tāpat kā līdz šim, braukšanas maksas atvieglojumi e-talonam darbojas 2 (divas) reizes mācību dienā no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ, uzrādot e-talonu pārvadātāja autobusos Ādažu novada administratīvajā teritorijā. Vienas dienas laikā neizmantotos braucienus nepārceļ uz nākamo dienu.
Ja nav pieejams sabiedriskais pārvadājums ar autobusu, pašvaldība izsniedz vilciena elektroniskas mēnešbiļetes Carnikavas pamatskolas izglītojamajiem, kā arī Ādažu vidusskolas un Ādažu Brīvās Valdorfa skolas izglītojamajiem, izmantojot savienotos pasažieru pārvadājumu pakalpojumus.
Noteikumu projekts paredz, ka pašvaldība kompensē izglītojamā iegādāto pārvadātāja biļešu vai mēnešbiļetes izdevumus apmaksājot 2 (divus) braucienus neatkarīgi no brauciena attaisnojuma dokumentiem līdz e-talona vai mēnešbiļetes saņemšanai, speciālo skolu izglītojamajiem, ja tie neizmanto izglītojamo autobusa pārvadājumus vai vecāks nesaņem autotransporta izdevumu kompensāciju. Ādažu novada administratīvajā teritorijā deklarētiem izglītojamajiem, kuri mācās citās vispārējās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs (izņemot privātās izglītības iestādēs), kas nav reģistrētas Ādažu novadā, pārvadātāja pakalpojumus izmanto tikai, iegādājoties mēnešbiļeti.
Izglītojamais var iegādāties braukšanas biļeti arī starppilsētu autobusā, kas šķērso Ādažu novada administratīvo teritoriju, ja nokļūšanai uz skolu vai izglītības iestādēm, kas nav reģistrētas Ādažu novadā, objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot e – talonu vai mēnešbiļeti.
Pašvaldība kompensē izglītojamā vecākam autotransporta izdevumus, ja no izglītojamā dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ nav pieejams sabiedriskais transports, kā arī, ja no izglītojamā dzīvesvietas līdz sabiedriskā transporta pieturvietai ir vairāk nekā 3 km liels attālums, un pašvaldība nevar nodrošināt skolēnu autobusu. Tāpat pašvaldība kompensē skolēna vecākam autotransporta izdevumus speciālo skolu izglītojamajiem par braucieniem mācību gada laikā ārpus pašvaldības administratīvās teritorijas no deklarētās dzīvesvietas līdz speciālajai skolai un atpakaļ, ja ar valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu izglītojamam nepieciešams iegūt vispārējo izglītību izglītības programmā, kas netiek īstenota pašvaldības izglītības iestādēs, kā arī, ja pašvaldība nenodrošina skolēnu autobusu, vai vecāks nesaņem biļešu izdevumu kompensāciju. Pašvaldība kompensē izdevumus arī gadījumos, ja pārvadātāja pakalpojums ir pieejams, bet no pedagoģiski medicīniskās komisijas vai ārsta atzinuma izriet, ka izglītojamais nevar izmantot sabiedrisko transportu.
Ar publicētajiem noteikumu projektiem aicinām iepazīties ŠEIT. Ieteikumus par noteikumu projektu lūdzam iesūtīt līdz 12. decembrim e-pastā dome@adazi.lv .
Aktuālie saistošie noteikumi atrodami sadaļā Pašvaldība/Saistošie noteikumi, kā arī portālā likumi.lv.