Aicinām iedzīvotājus līdz 12. decembrim paust viedokli par publicēto saistošo noteikumu projektu “Grozījumi Ādažu novada pašvaldības 2021. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 17/2021 “ Par pašvaldības sociālo pakalpojumu piešķiršanas kārtību”. Noteikumi nosaka sociālo pakalpojumu veidus, pakalpojumu piešķiršanas, saņemšanas un samaksas kārtību.
Līdz ar grozījumiem sociālo pakalpojumu klāsts papildus līdz šim esošajiem psihologa, dienas aprūpes centra, ģimenes asistenta, sociālās rehabilitācijas, smilšu terapijas, Montesori pedagoga, kanisterapijas, hidroterapijas, ergoterapijas, fizioterapijas, logopēda pakalpojumiem un medicīnisko palīgierīču iegādes izdevumu apmaksai papildināts ar ABA terapijas un silto smilšu terapijas pakalpojumiem. Noteikumos ietvertos sociālos pakalpojumus piešķir, neizvērtējot mājsaimniecības ienākumus un materiālo stāvokli, bet pamatojoties uz personas iesniegumu, MK noteikumos par sociālo pakalpojumu saņemšanas kārtību noteiktajiem dokumentiem un Sociālā dienesta pieņemto lēmumu.
Noteikumi “Par pašvaldības sociālo pakalpojumu piešķiršanas kārtību” paredz, ka tiesības saņemt dienas aprūpes centra pakalpojumus ir bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadību sasniegušām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kurām noteikta invaliditāte, kuras neapmeklē izglītības iestādes, nav nodarbinātas, un nesaņem pašvaldības pabalstu aprūpes vai kopšanas nodrošināšanai. Personām, kurām piešķirts psihologa pakalpojums, pakalpojumu ir paredzēts izmantot līdz 20 reizēm kalendārā gada laikā. Psihologa pakalpojumu piešķir, pamatojoties uz bāriņtiesas pieprasījumu vai sociālā darba speciālista izvērtējumu par ģimenēm, personām un personu grupām, kuras nonākušas krīzes vai ārkārtas situācijā un nespēj saviem spēkiem pārvarēt psiholoģiskās problēmas.
Tāpat noteikumi nosaka, ka Sociālais dienests 50% apmērā, bet ne vairāk kā 107 eiro mēnesī, apmaksā reitterapiju, ABA terapiju, smilšu un silto smilšu terapiju, kanisterapiju, hidroterapiju, ergoterapiju, fizioterapiju, kā arī Montesori pedagoga, psihologa un logopēda pakalpojumus un medicīnisko palīgierīču iegādes izdevumus, pamatojoties uz pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu par pakalpojuma nepieciešamību, ja pakalpojumu nenodrošina pašvaldības izglītības iestāde vai specializētā mācību iestāde, un bērniem ar invaliditāti, saskaņā ar ģimenes ārsta izsniegtu izziņu, kā arī logopēda pakalpojumu bērniem ar runas, valodas attīstības traucējumiem saskaņā ar ģimenes ārsta vai logopēda izziņu, Montesori pedagoga un ABA terapiju bērniem ar attīstības un uzvedības traucējumiem saskaņā ar ģimenes ārsta izziņu.
Jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās, kuriem trūkst prasmju patstāvīgai dzīvei, ģimenēm, kurām trūkst iemaņu bērnu audzināšanā un aprūpē, kā arī personām, kuras nespēj pārvarēt dzīves īpašas grūtības, sociālo funkcionēšanas prasmju atjaunošanai līdz 14 stundām nedēļā var tikt piešķirts ģimenes asistenta pakalpojums, kas paredz personai atbalstu un apmācību sociālo prasmju apgūšanā, bērnu aprūpē un audzināšanā, mājsaimniecības vadīšanā.
Jauniešiem ar uzvedības problēmām, zemu motivāciju, depresīvu noskaņojumu, jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās,ja trūkst iemaņu patstāvīgas dzīves uzsākšanai, kā arī ģimenēm, kurām trūkst iemaņu bērnu audzināšanā un aprūpē, pieejams sociālās rehabilitācijas pakalpojums, kas palīdz atjaunot vai uzlabot personas sociālās funkcionēšanas spēju un iekļauties sabiedrībā, tajā skaitā izglītības sistēmā.
Ar publicētajiem noteikumu projektiem aicinām iepazīties ŠEIT. Ieteikumus par noteikumu projektu lūdzam iesūtīt līdz 12. decembrim e-pastā dome@adazi.lv .
Aktuālie saistošie noteikumi atrodami sadaļā Pašvaldība/Saistošie noteikumi, kā arī portālā likumi.lv.