Tematiskie vakari ar kognitīvi biheiviorālo psihoterapeiti Diānu Zandi 2.decembrī un 10.janvārī

25.11.2019.

 

PIETEIKŠANĀS PASĀKUMIEM NOSLĒGUSIES!

2.decembrī no plkst.18.00-22.00 –  “Nogurums, spriedze un izdegšana – riski, pazīmes un risinājumi”

Tematiskajā vakarā tiks runāts par to, kas ir  stress, izdegšanas sindroms, depresija, kādas ir šo traucējumu izpausmes un kā tos atšķirt no ikdienas noguruma. Tiks pārrunāts, kā šie stāvokļi ietekmē cilvēka emocionālo un fizisko labsajūtu un kā var palīdzēt paši sev un kur meklēt palīdzību smagākos gadījumos. Tiks runāts arī par to, kas ir slikts garastāvoklis, distīmija un depresija. Izmēģināts, kas jautras un vienkāršas stresa samazināšanas tehnikas.

Vakara tēmas:

  1. Kas ir stress un kā tas izpaužas fiziski, emocionāli un domāšanā? (mērķis – izpratne par stresa jēdzienu).
  2. Kas ir izdegšanas sindroms? Kā tas attīstās, riska faktori, kādas izpausmes tam raksturīgas? Kā atšķirt izdegšanu no noguruma, izsīkuma, trauksmes, depresijas? (mērķis – izskaidrot pamata pazīmes šiem emocionālajiem stāvokļiem, lai klausītāji atšķirtu tos).
  3. Kas ir slikts garastāvoklis, distīmija un depresija? Riska faktori, simptomi, palīdzības iespējas (mērķis – izprast emocionālo traucējumu smaguma pakāpes).
  4. Domāšanas – emociju –– uzvedības un ķermeņa simptomu saistība. (mērķis – veicināt klausītāju izpratni par to, kā neracionāli domāšanas modeļi sekmē spriedzes rašanos un uzturēšanu).
  5. Kā palīdzēt sev samazināt stresu ikdienā – jautras stresa samazināšanas tehnikas. (mērķis – ikdienā ieviest pašpalīdzības stratēģijas savas emocionālās un fiziskās labsajūtas uzlabošanai).

 

2020.gada 10.janvārī no plkst.18.00-22.00 -“Pozitīvu savstarpējo attiecību veidošana ģimenē, darbā un ikdienas dzīvē. “

Tematiskajā vakarā tiks runāts par attiecībām starp ģimenes locekļiem (partneru attiecības, attiecības starp paaudzēm, bērnu savstarpējās attiecības ģimenē) un citur, piemēram, darbā ar kolēģiem.

Vakara tēmas:

  • Kā veidot priekpilnas attiecības ģimenē starp partneriem, starp vecākiem un bērniem, starp paaudzēm.
  • Kādas ir tipiskās problēmas un to risinājumi dažādos ģimenes dzīves posmos (jaunas ģimenes, ģimenes ar bērniem, ģimenes ar pieaugušiem bērniem, vairāku paaudžu ģimenes, šķirtas ģimenes, utt.)?
  • Kāpēc svarīga ir emociju pazīšana, izpaušana un regulēšana ģimenē?
  • Kā sarunāties tā, lai bērni mūs dzirdētu? Te īpašu vērību piešķirsim sarunām ar pusaudžiem.
  • Svarīgais par laika sadalījumu ģimenē. Kas ir īpašais laiks un kā, rūpējoties par ģimeni, atcerēties par savām vajadzībām un tās piepildīt.

Nodarbībā pārrunātais var būt derīgs ne tikai ģimenes dzīvē, bet arī attiecībās darbā, ar draugiem, un citur.

Vietu skaits ierobežots. Pieteikties tematiskajiem vakariem aicinām e-pastā inita.henilane@adazi.lv. Lekcijas ir bezmaksas.

 

Aktivitātes tiek īstenotas projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novadā”, Nr.9.2.4.2/16/I/001, ietvaros.