“Ādažu ūdens” aicina iedzīvotājus uzmanīties no viltus ūdens kvalitātes pārbaudītājiem

11.01.2017.

udens_foto-avots_kasjauns_lv

Jau vairākus gadus Latvijā uzdarbojas viltus ūdens kvalitātes pārbaudītāji, kuri piedāvā dzīvoklī veikt dzeramā ūdens analīzi, bet pēc tam stāsta, ka no krāna tek gluži vai inde un tāpēc steidzīgi jāiegādājas ūdens filtrs. No uzmācīgajiem filtru pārdevējiem nav pasargāti arī ūdenssaimniecības uzņēmumi, kā arī sanitārie dienesti. Pēdējā laikā Ādažos ir uzradušies šādi manīgi darboņi, turklāt viņi stāsta, ka ir SIA “Ādažu Ūdens” pārstāvji un mūsu klientu centrs saņem daudz zvanu, kur iedzīvotāji sūdzas par šādām uzmācīgām ūdens pārbaudēm.  SIA “Ādažu Ūdens” kategoriski norobežojas no šādiem viltus “speciālistiem” un informē, ka “Ādažu Ūdens” atbild tikai par ūdens piegādi līdz mājai un tālāk jau ir namu apsaimniekotāja vai dzīvokļa īpašnieka atbildība. SIA “Ādažu Ūdens” pa dzīvokļiem nestaigā un ūdens kvalitātes pārbaudes dzīvokļos neveic! “Ādažu Ūdens” brīdina – viltus ūdens kvalitātes pārbaudes speciālistu galvenās rūpes nav jūsu veselība, bet gan pārdot jums nevajadzīgus ūdens filtrus!

 
Ūdens filtru pārdevēju darbības shēma ir gaužām vienkārša. Kādu dienu jūs saņemat telefona zvanu, kurā zvanītājs pavēsta, ka jūsu rajonā tiek veikta bezmaksas dzeramā ūdens kvalitātes pārbaude un tā tiks izdarīta arī jūsu dzīvoklī. Protams, šai procedūrai jums ir jāpiekrīt. Reizēm zvanītājs stāsta, ka mājokļa īpašnieks loterijā laimējis iespēju bez maksas nodot ūdens paraugu un veikt ūdens kvalitātes analīzes. Viņš aicina noteiktā laikā jūs būt mājās un sagaidīt speciālistu. Kad šis „speciālists” ierodas pie jums, viņš veic dažādas mistiskas ķīmiskas manipulācijas un pēc viņu “pārbaudes” datiem jūsu ūdens noteikti izrādās viens no netīrākajiem Ādažu novadā. Lai kaitīgo ūdeni uzlabotu, jums jāiegādājas ūdens filtrs, kas visu slikto pārvērtīs teju vai dzīvības eliksīrā. Daudzus cilvēkus šādam viltus ūdens “ekspertam” – tirdzniecības aģentam arī izdodas apvārdot. No viņa tiek nopirkti nevajadzīgi ūdens filtri, kas var maksāt no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem eiro. Kad jūs zvanītājam prasāt, kādu organizāciju viņš pārstāv, viņš min Veselības inspekciju, Pārtikas un veterināro dienestu vai arī SIA “Ādažu Ūdens”. Jūsu telefona numuru zvanītājs, visdrīzāk, ir ieguvis no kāda jūsu paziņas, kuru viņš iepriekš apvārdojis un, pārdodot viņam ūdens filtru un piedāvājot atlaidi, izprasījis paziņu telefona numurus.

 

Atgādinām – ūdenim piemīt ļoti plašs ķīmisko elementu sastāvs, ar kuru var manipulēt, izmantojot dažādas ķīmijas vai fizikas metodes. Šādā veidā iespējams pārveidot ūdenim krāsu, mainīt tā duļķainību un citas īpašības, piemēram, ūdens elektrolīzes rezultātā izgulsnējot tajā esošās minerālvielas krāsainās nogulsnēs. Jebkura ūdens elektrolīzē, izņemot ķīmiski tīru jeb destilētu ūdeni, radīsies nogulsnes, un tas ir dabiski. Tāds ūdens ir fizioloģiski pilnvērtīgs. Tāpēc tos iedzīvotājus, kuri vēlas pārliecināties par saņemtā dzeramā ūdens kvalitāti, aicinām izmantot akreditētu laboratoriju pakalpojumus, kas sniegs oficiālu atzinumu par testa rezultātiem. SIA “Ādažu Ūdens” regulāri veic ūdens kvalitātes monitoringu, līdz ar to iedzīvotāji var vērsties arī SIA “Ādažu Ūdens” un izmantot ūdens kvalitātes informatīvo bāzi.

 

Jau iepriekš gan Veselības inspekcija un Pārtikas un veterinārais dienests, gan ūdenssaimniecības uzņēmumi izplatījuši paziņojumus, kuros aicina iedzīvotājus neuzķerties uz uzmācīgo tirdzniecības pārstāvju makšķeres un skaidrojuši, ka ne pašvaldības, ne valsts institūciju pārstāvji tā vienkārši pa dzīvokļiem nestaigā un neveic ūdens kvalitātes pārbaudes. Tāda pārbaude var tikt veikta tikai gadījumos, ja pats iedzīvotājs vērsies ūdenssaimniecības uzņēmumā un to pasūtījis.

Vairāki cilvēki, kuri saņēmuši mistiskos ūdens kvalitātes pārbaudītāju zvanus, izteikuši aizdomas, ka viņu rūpes nav ūdens kvalitāte, bet gan iekļūt dzīvoklī un to apzagt. Tas, ka viltus ūdens analīžu veicēju nodoms būtu apzagt dzīvokļus, gan pagaidām nav apstiprinājies, kaut gan iedzīvotāji par tirgotāju aģentu uzmākšanos ziņo arī policijai. Šādos gadījumos modriem jābūt pašiem iedzīvotājiem, kuri piekrīt savā dzīvoklī ielaist tirdzniecības aģentus un tikt pierunātam iegādāties nevajadzīgu filtru.

 

SIA “Ādažu Ūdens” valdes loceklis Aaivars Dundurs

 Foto avots: kasjauns.lv