Tiekoties ar Ādažu vidusskolēniem, Vjačeslavs, protams, nerunāja par kvantu mehānikas smalkumiem, bet atklāja vairākas rosinošas atziņas, kas ļāvušas viņam darīt to, ko viņš vēlas, proti – sekmīgi nodarboties ar zinātni. Tāpēc, viņaprāt, pats svarīgākais dzīvē ir saprast, ko tu pats vēlies izdarīt un sasniegt.
Kā sacīja zinātnieks, līdz 9. klases vidum viņš vienkārši cītīgi mācījies, "nesajūtot dzīves garšu". Liktenīga bijusi sastapšanās ar Rīgas 60. vidusskolas ķīmijas skolotāju, kura tādus pašus kā viņš – uzcītīgus "iekalējus" – uzaicinājusi uz ķīmijas pulciņu un jau draugu lokā palīdzējusi atklāt dabaszinību pievilcību. Tad arī Vjačeslavam pamazām kļuvis skaidrs, kas viņš dzīvē gribētu būt.
No universitātes mācību laika Vjačeslavs iegaumējis vēl vienu atziņu, ka ilgu laiku būt kaut kur labākajam – bet viņš bijis labākais students savā akadēmiskajā grupā – ir labi, bet kādā brīdī ir jāsaprot, ka jādodas tālāk, lai sastaptos ar cilvēkiem, kas sasnieguši to pašu, ko tu, vai ir pārāki par tevi pašu. Kā labs atrisinājums šai problēmai nākusi iespēja vairākus gadus mācīties doktorantūrā Telavivas Universitātē, kur netrūcis patiešām spožu prātu. Šos cilvēkus Vjačeslavs varējis ne tikai veselīgi apskaust, bet no viņiem arī daudz ko iemācīties. No šejienes arī atziņa: "Nebaidies atrasties kompānijā, kurā kāds ir gudrāks par tevi." Tāpēc zinātnieks uzskata, ka jaunībā vajag doties pasaulē, padzīvot citā vidē un kultūrā, iesākot visu no pašiem pamatiem.
"Tāda pieredze ļoti palīdz, kad atkal esi atgriezies mājās, jo jaunās, neierastās situācijās ir iespējams atklāt sevī vēl nezināmas īpašības," teic zinātnieks. "Tiesa, svarīgi ir saglabāt savu sapni un, darot daudzas citas lietas, nekad neaizmirst, kas ir tas galvenais mērķis, uz ko tu tiecies," piebilst Vjačeslavs.
Savukārt pats Vjačeslavs Kaščejevs pēc tikšanās atzina, ka ir privilēģija runāt ar jaunajiem cilvēkiem, un šādas tikšanās, viņaprāt, esot abpusējs ieguvums. "Man bija svarīgi skolēnu jautājumi, un es redzēju, ka tā bija ieinteresēta auditorija. Vislielākā inde izaugsmei ir vienaldzība."
"Iespējamā misija" ir 2008. gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", Ideju partneru fonds – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.