Ādažu pašvaldība sniegs finansiālu atbalstu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai

28.09.2012.

Ādažu novada dome 25.09.2012. pieņēma noteikumus „Saistošie noteikumi par Ādažu novada pašvaldības līdzfinansējumu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai". Noteikumi nosaka pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas nosacījumus, kārtību un apmēru, kādā dome līdzfinansē daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus. Minētie noteikumi stāsies spēkā pēc to saskaņošanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un to publicēšanas pašvaldības laikrakstā „Ādažu Vēstis" (ātrākais laiks – 2012.gada novembris).

Pašvaldības līdzfinansējuma atbalstāmās izmaksas dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumiem tiek attiecinātas uz energoaudita veikšanu un renovācijas būvprojekta vai vienkāršotās renovācijas tehniskās dokumentācijas izstrādi. Pašvaldības līdzfinansējums energoaudita veikšanai būs 100% apmērā no tā izmaksām, bet ne vairāk kā Ls 300, savukārt tehniskā projekta izstrādei – 50% apmērā, bet ne vairāk kā Ls 1000.

 

Aicinām iedzīvotājus iesaistīties savas daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes uzlabošanā, jo rezultātā:

  • palielināsies mājas mūža ilgums;
  • samazināsies izdevumu risks par neparedzētiem remontdarbiem;
  • samazināsies izdevumi par apkuri, līdz ar to tarifu pieaugums nebūs tik ļoti jūtams;
  • paaugstināsies mājas iedzīvotāju komforta līmenis, sakopta dzīves vide;
  • pieaugs nekustamā īpašuma vērtība.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātēs uzlabošanai joprojām ir iepējams piesaistīt ES līdzlinansējumu 50% apmērā un saskaņā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras izsludināto paziņojumu 2012. gada 26. oktobrī tiks atsākta projektu iesniegumu pieņemšana aktivitātē "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" šī jau būs 10. kārta.

Projektu pieņemšana 10. kārtā notiks no 2012. gada 26. oktobra, līdz pieejamais finansējums būs izlietots, par ko tiks izsludināts paziņojums par projektu iesniegumu pieņemšanas pārtraukšanu.

Informatīvais materiāls par programmu: Latviešu valodā

Programmas mērķis: mājokļu energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, lai nodrošinātu energoresursu efektīvu izmantošanu un dzīvojamā fonda ilgtspēju. 

 

Finansējuma saņēmējs: daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki, kuriem:

– renovācijas darbi dzīvojamajās mājās, kuru būvniecība uzsākta pirms 1993.gada (ieskaitot) un tās  ir nodotas ekspluatācijā līdz 2002.gadam (ieskaitot), bet ne ēkās, kuras iekļautas Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.;

– māja ir sadalīta dzīvokļu īpašumos un vienam īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita (neattiecas uz valsts un pašvaldības īpašumā esošajiem dzīvokļu īpašumiem);

– mājā esošo neapdzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no dzīvojamās telpas kopējās platības.

 

Projekta iesniegumu iesniedz dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas. Lēmumu par attiecīgās personas pilnvarošanu pieņem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē vai arī ar aptaujas lapām balsošanas protokola ietvaros.

 

Kopējais aktivitātē pieejamais Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums: 27 337 186 LVL 

Vienam projekta iesniegumam maksimāli pieļaujamais finansējums – ne vairāk kā 35 LVL uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības m2. 

           

Atbalstāmās darbības: būvdarbu veikšana daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās, nodrošinot energoaudita pārskatā norādīto energoefektivitātes uzlabošanos pasākumu izpildi;

projekta dokumentācijas sagatavošana un projekta būvuzraudzība un autoruzraudzība.

 

Tiešās attiecināmās izmaksas:

– energoaudita, tehniskās apsekošanas, būvniecības izmaksu tāmes un būvprojekta sagatavošanas izmaksas, kā arī projekta būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas (nepārsniedzot 10% no attiecināmajām tiešajām izmaksām);

– būvdarbu izmaksas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās (ēku ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltināšana un nomaiņa, pagraba pārseguma siltināšana; kāpņu telpas remonts, gadījumā, ja tiek veikti energoefektivitātes darbi kāpņu telpā (nepārsniedzot 5% no attiecināmajām tiešajām izmaksām); siltumapgādes sistēmas renovācija, izņemot siltumenerģijas un karstā ūdens ražošanas avotu uzstādīšanu, renovāciju vai rekonstrukciju; ventilācijas sistēmas renovācija vai rekonstrukcija; citi renovācijas darbi, kas paaugstina ēkas energoefektivitāti un ir iekļauti energoauditā kā veicamie pasākumi;

ēkas strukturālo daļu atjaunošana, kas nepieciešama projekta iesniegumā iekļauto ēkas energoefektivitātes pasākumu veikšanai);

– projekta attiecināmo izmaksu pievienotās vērtības nodoklis, ja projekta iesniedzējs to nevar atgūt atbilstoši normatīvajiem aktiem nodokļu politikas jomā.

 

Netiešās attiecināmās izmaksas:

– informācijas un publicitātes pasākumu izmaksas (nepārsniedzot 1% no attiecināmajām tiešajām izmaksām);

– neparedzētie izdevumi (nepārsniedzot 5% no attiecināmajām tiešajām izmaksām).

 

Siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas īstenošanas ir ne mazāk kā 20% gadā no standartizētā kopējā siltumenerģijas patēriņa.

 

Vairāk informācijas par programmu: LIAA mājas lapā