Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina par ugunsdrošību, uzsākot apkures sezonu

01.11.2017.

1.novembrī sākusies apkures sezona. Katru gadu gandrīz desmitā daļa no ugunsgrēkiem izceļas tieši apkures problēmu dēļ. Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD) apkopotā informācija 2016.gadā kopumā bija izcēlušies 9288 ugunsgrēki, no kuriem 9.91% jeb 921 ugunsgrēki bija izcēlušies bojātas apkures sistēmas vai tās nepareizas ekspluatācijas dēļ. Ar apkures lietošanu saistītos ugunsgrēkos pērn gāja bojā 20 cilvēki, bet cieta 40 cilvēki. Savukārt šogad ar apkures problēmām saistītos ugunsgrēkos gājuši bojā jau 8 cilvēki, bet cietuši – 52. Ugunsdzēsēji glābēji 2017.gadā jau 520 reizes devās uz ugunsgrēkiem, kuros dūmvados dega sodrēji. Katru gadu tiek reģistrēti vairāk nekā 500 šādu ugunsgrēku. Ugunsgrēkus, kuros cieš cilvēki un tiek bojāts īpašums, var novērst, regulāri veicot dūmvadu tīrīšanu un apsekojot apkures ierīču tehnisko stāvokli. Netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams!

VUGD atgādina, ka pirms apkures uzsākšanas ir jātīra sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko vislabāk izdarīs atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslauķis, taču, ja privātmāju (viendzīvokļa objekts) saimnieki zina, kā veikt skursteņu tīrīšanu, viņi to var veikt arī paši. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem iztīra pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1.novembrim), bet ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus jātīra vēl vismaz vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1.novembra līdz nākamā gada 1.martam). Līdzās tam reizi piecos gados jāveic arī visas apkures sistēmas tehniskā stāvokļa novērtējums, ko var veikt sertificēts speciālists.

Aicinām neatlikt rūpes par savu drošību uz nākamo apkures sezonu un iztīrīt skursteni, kā arī pieaicināt sertificētu speciālistu pārbaudīt apkures ierīču un iekārtu tehnisko stāvokli.