Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika liecina, ka katru gadu dažādu apkures ierīču neatbilstošas ekspluatācijas vei bojātu apkures ierīču ekspluatācijas rezultātā notiek ap 900 ugunsgrēkiem.
Lai izvairītos no nelaimes un varētu droši uzturēt siltumu, kurinot malkas, gāzes vai cita veida apkures ierīces, reizi trijos gados jāapseko dūmvadu, dūmeju un dūmkanālu tehniskais stāvoklis.
Sodrēji no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā:
Bēnioņos visiem dūmeņiem un sienām, kurās atrodas dūmkanāli, jābūt nobalsinātām vai nokrāsotām ar gaišu degtnespējīgu krāsu.
Ugunsnelaimi var izraisīt ne tikai degoša malka, bet arī kvēlošas ogles vai izdedži, tādēļ ēku tuvumā aizliegts izbērt nenodzēstus izdedžus un ogles. Tie jāizber atbilstoši iekārtotās vietās ne tuvāk par 6m mo degtspējīgām ēku konstrukcijām un būvēm.
Cietā kurināmā krāsns (virtuves pavarda) kurtuves priekšā, degtspējīga materiāla grīda jāpārklāj ar degtnespējīgu materiāla loksni (skārds u.c.), kuras izmēriem jābūt ne maz;akiem par 50cm perpendikulāri kurtuves ailai un 70cm paralēli tai.
Svarīgākais gada aukstajos mēnešod ir ievērot elementāru piesardzību.
Vietējo apkures ierīču ekspluatācijas gaitā aizliegts: