23.03.2011.
2011. gada 26. martā plkst. 20:30 pasaule svinēs Zemes stundu, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos planētas labā. Šī gada akcijas Zemes stunda mērķis ir rosināt ikvienu padomāt par savu ikdienas rīcību, lai kopīgi veicinātu vides ilgtspēju.
Zemes stundas 2011 aicinājums:
- – 26. martā 20:30 uz stundu izslēgt gaismu, lai kopā ar pārējiem Zemes iedzīvotājiem svinētu apņemšanos planētas labā.
- – Turpināt videi draudzīgās apņemšanās un rīcību arī ikdienā – ārpus Zemes stundas.
Kas ir Zemes stunda?
- – Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā.
- – Zemes stunda ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.
- – Zemes stunda sākotnēji bija lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.
Kad notiek Zemes stunda?
- – Zemes stunda notiek katru gadu, tuvākā – 2011.gada 26. martā plkst. 20:30.
- – Līdzīgi kā Jaunais gads Zemes stunda virzīsies no vienas laika zonas uz nākamo.
Kā Zemes stunda norisinājusies iepriekš?
- – 2007. gadā Zemes stunda aizsākās kā vienas pilsētas – Sidnejas iniciatīva. Slavenajā Austrālijas pilsētā akcijā piedalījās 2.2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu.
- – 2008. gadā Zemes stunda izvērtās par globālu pasākumu. Tās norisē iesaistījās ap 50 miljoniem cilvēku 35 pasaules valstīs.
- – 2009. gadā Zemes stunda piedzīvoja grandiozu atsaucību – simtiem miljonu cilvēku no 3900 pilsētām 88 valstīs nodeva savu balsi par Zemi. Šīs balsis tika nodotas Kopenhāgenas klimata samita dalībniekiem, bet diemžēl tikšanās nenesa gaidītos rezultātus un pasaules līderi nepanāca tik svarīgo un sabiedrības pieprasīto vienošanos. Zemes stunda notiks arī šogad.
- – 2010. gads pārspēja visu iepriekš cerēto – akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs 4000 pilsētās, kuru vidū arī 47 Latvijas pašvaldības – Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Ventspils, Jēkabpils un Jelgavas pilsētas, Kuldīgas, Aglonas, Rundāles, Kārsavas, Amatas, Tukuma, Krāslavas, Apes, Baldones, Jaunpiebalgas, Vecumnieku, Aizkraukles, Raunas, Baltinavas, Skrīveru, Valkas, Ilūkstes, Iecavas, Mālpils, Lielvārdes, Saulkrastu, Balvu, Pļaviņu, Kocēnu, Ikšķiles, Rēzeknes, Ādažu, Salas, Cēsu, Ludzas, Salaspils un Jaunpils, Rēzeknes, Ķeguma, Talsu un Limbažu novadi, kas piedalījās akcijā, izslēdzot apgaismojumu nozīmīgiem pašvaldības objektiem un aicinot akciju atbalstīt pašvaldības iedzīvotājus un uzņēmumus. Zemes stundu atbalstīja arī Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Pievienojies Zemes stundas atbalstītājiem, seko līdzi!